Keblinger

Keblinger

Biri bir şey demiş:

Artık eş zamanlı olarak buradayım:

http://jesusyavuz.tumblr.com


(jesusyavuz)

Atletico Madrid 1-1 Galatasaray || Forvet yok peki ama Keita? :

| 19.2.10

Evet bugün forvet kelimesini tam olarak karşılayabilen kimse yoktu Galatasaray'da ama yine o şey vardı.Avrupa ruhu, kazanma isteği... Tabi bir de tank gibi ilerleyen Keita! Yarım saatlik kıpırdayışı turun kapılarını araladı Fildişilinin.

Öncelikle Rijkaard gerçekten Atletico'yu çözmüş ve yerinde teşhislerle taktiğini en iyi şekilde kurmuş. Ki takım mükemmel bir şekilde bunu uygulayamamasına rağmen gollü beraberliği alıp geldi Vicente Calderon'dan. Savunmasını öne kuran ve Galatasaray'ı sıkıştırmaya çalışacak olan rakibine karşı dirençli bir orta saha ve her mevkiye daha fazla defansif sorumluluk verdi Rijkaard. Sarp-Topal-Elano üçlüsü bu taktiğin en önemli bölgesiydi ve hocalarının yüzünü kara çıkartmadılar. Harikalardı gerçekten. Elano'nun Reyes'i sahadan silmesi enfesti. Topal'ın pas hataları ve Sarp'ın yine doğru yerde yanlış şeyler yaparak erken gol hayalimizi kursağımızda bırakması da işin eksi tarafı. Ama Sarp'ın ilerde çoğalmak ve savunmayı karıştırmak adına yaptığı işleri de görmezden gelmek olmaz tabi, ona Elano'dan daha fazla ofansif görev yüklüyor belki de Rijkaard. İlk yarıda kontrollü olurken bu kadar kötü bir defans kurgusuna sahip rakibe karşı gol bulmamız harika birşey olurdu ama olmadı ne yazıkki. 20 yasındaki De Gea Servet'in tam köşeye giden topunu harika çıkardı. Atletico üstümüze gelmeye çalıştı ki fırsatlar da yakaladı ama bu zaten olması gereken bişiydi. Bence bu kadar etkili oyuncuları olan Atletico'yu maximum düzeyde durdurduk. Servet biraz daha dikkatli oynasa o kadar pozisyon vermeyecektik belki de.
Oyuna kötü başlayan Caner kötü formonu gol yedirmekle süsleyince o dakikaya karşı hiçbir şey oynamayan Atletico devrenin son 15 dakikasında oyuna hakim olup pozisyonlar yakalasa da ikinci gol gelmedi. İkinci devrede ise Barcelona maçının yorgunluğu gözüktü hücum elemanlarında. Bu da bizim işimizi kolaylaştırıp oyunu kontrol altına almamızı ve sakince gol aramamıza olanak sağladı. Keita ilerde aktif olmaya, Arda geriye gelip ileri top taşımaya başlayınca gol beklentimiz de iyice artmaya başladı. Keza 53. dk da Keita'nın harika çalımları ve güzel şutunda De Gea yine başarılıydı. Bu yarıda yakaladığı pozisyonlarda eski kalecilerinin engeline takılan Atletico 77 'de Hakan Balta'nın ortasında arka direkte Keita'yı tutamayınca golü yedi ve maçı çeviremeyip umutlarını Ali Sami Yen'e bıraktı...

Tek tek performanslarına değinmek istediğim oyunculara gelelim şimdi de:

Elano : Bu maçta Elano'nun gerçek bir ortasaha olduğunu topu dağıtmada olduğu kadar defansif yönde de harika işler çıkarabileceğini gördük.
Caner: Çıkarken tepki göstermesi belki de ilk yarı bitmeden bu değişiklik olamasındandı ama son haftalardaki Caner'den uzaktı performansı. Zira belki maça ısınmamıştı daha ama oyuna müdahale etmek isteyen Rijkaard elbette Keita-Caner ikilisinden makul olanı seçti.
Neill: Avrupada son yıllarda yapılmış en iyi devre arası transferlerinden biri olduğunu gösterdi bu maçta, gitgide hayranlığım artmaya başladı Avustralyalı'ya. Kewell boş konuşmamış..
Servet: Rubin Kazan söylentileri doğru mudur bilinmez fakat Servet'in kafasının dağınıklığı barizdi. Gereksiz işler yaptı zaman zaman ve bu pahalıya patlayabilirdi takıma.
Arda: Kaptan yine çok çalıştı. İkinci yarıda da sazı eline aldı zaten.
Uğur: Çok soğukkanlı ve hırslıydı. Takımın en çok isabetli pas yapan ve top kapan elemanıydı.


Genel olarak hucüm kurgusu sağlam savunma elemanları nispeten zayıf olan( Atletico'nun çok kötü tabi) iki takımın karşılaşmasında çok fırsat ama az gol vardı.İkinci maçta bu futbolu ortaya koyan Galatasaray turu rahat alacaktır. Fakat bu maçtan değil 1-1, 3-0 galip de dönülmüş olsa takım kesinlikle rehavete kapılmamalı çünkü Atletico'nun yıldızları deplasman seven hızlı ve akıllı adamlar... Son olarak mutlu haber :Baros ya da Kewell ikinci maçta 20-30 dk da olsa oynayabilirlermiş (:

İstatistikler:
14 Toplam Şut 7
8 İsabetli Şut 4
7 İsabetli Orta 6

8 Faul 16

4 Korner 3

2 Ofsayt 4

53 Topla Oynama 47

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yapmak için üye olmak gerekmiyor. Vallahi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Copyright © 2010 AcademyLion