Keblinger

Keblinger

Biri bir şey demiş:

Artık eş zamanlı olarak buradayım:

http://jesusyavuz.tumblr.com


(jesusyavuz)

Cm Efsaneleri #2 Morten Gamst Pedersen

| 21.2.10Cm efsanelerinde bu haftaki konuğumuz frikiklere penaltıdan daha çok sevinmemize neden olan Morten Gamst Pedersen. Cm o3/o4'ün en yetenekli AML/C oyuncularından biriydi. Özellikleri çok dikkat çekici olmamasına rağmen inanılmaz katkı vermiştir her takımda. 300 k ya alınıp milyonlar karşılığı bile vazgeçilemeyen bir oyuncudur Tromso'lu bu genç yetenek. Peki noldu oyundan sonra, kariyeri ne oldu? Elbet çoğumuz haberdardır Blackburn'de olduğundan ama dahası var..

Norveç'in IL Nolind takımında başlamış futbol kariyeri. Henüz 19 yaşında IL Polarstjernen takımına transfer olur. Daha sonra da pek iyi hatıralarımız olmayan Tromso kulübü tarafından keşfedilir ve 1 yıl sonra bu takımda bulur kendini. 2005 yılının Ocak ayına kadar bu takımda top koşturduktan sonra 2 milyon sterlin karşılığında Premier League ekiplerinden Blackburn Rovers'a transfer oldu ve hala bu takımda top koşturmakta. Transfer olduğunu zamandan itibaren istikrarlı bir performans sergileyen yetenekli sol ayak 209 maçta 32 gol/30 asistlik performansa sahip. Ayrıca bu süre içinde Norveç Milli takımın da vazgeçilmez ismi olmuştur. 55 maç/12 gol'lük performans göstermiş.

Tam bir iskandinav çocuğu olan Morten teknik, hırslı, hızlı ve dayanıklı. Neredeyse hiç sakatlık yaşamamış ve 5 yıl boyunca sadece 1 kırmızı kart görmüş.

Morten'i diğer futbolculardan ayıran bir özelliği de, geçirdiği trafik kazasından sonra bırakın futbol oynamasına, yaşamasına bile ihtimal verilmezken, inanılmaz bir şekilde iyileşip ilk maçında Man Utd ağlarına iki gol bırakmıştır.Hırsının ve aziminin en büyük göstergesi bu olsa gerek.

Son olarak bu devre arasında adı takımlarımızla sık sık anılmış, özellikle Fenerbahçe'nin ciddi şekilde ilgilendiği İngiliz basınına yansımıştır. Sezon sonu sözleşmesi bitmesi büyük avantaj, Galatasaray eğer Kewell'ı tutamazsa elinden kaçırmamalı diye düşünüyorum.Isim: Morten Gamst Pedersen
Doğum Tarihi: 08.08.1981
Takma adı: Gamst
Boyu: 183
Uyruk: Norway Norveç
Pozisyon: Orta Saha sol/orta
Kulüp: Blackburn Rovers ( İngiltere)


Bakınız en yeteneksiz sahtekarlık örneğidir. Kıyamam (:

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yapmak için üye olmak gerekmiyor. Vallahi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Copyright © 2010 AcademyLion