Keblinger

Keblinger

Biri bir şey demiş:

Artık eş zamanlı olarak buradayım:

http://jesusyavuz.tumblr.com


(jesusyavuz)

Hiddink'in (!) ilk kadrosu açıklandı ||

| 26.2.10

Federasyonun büyük uğraşlar sonunda milli takımın başına getirdiği Guus Hiddink'i bugün yarın derken toparlayıp yazamadan o ilk kadrosunu açıkladı... Aslında kadroya baktığımızda Hiddink'in değil de Oğuz Çetin-Ersun Yanal ikilisinin tercihi olduğunu tahmin etmek zor değil. Daha ligimizi ve oyuncularımızı tanımadığı aşikar olan Hiddink'in bu problemi Eylül ayına kadar halletmesi gerekiyor... Neyse bunu sonra ayrıntılı bir şekilde konuşuruz şimdi kadroya bakalım..

Kaleciler: Volkan Demirel (Fenerbahçe), Onur Recep Kıvrak (Trabzonspor)

Savunma Oyuncuları: Gökhan Gönül (Fenerbahçe), Sabri Sarıoğlu, Emre Güngör, Servet Çetin, Caner Erkin (Galatasaray), Ceyhun Gülselam, Remzi Giray Kaçar (Trabzonspor), Çağlar Birinci (Denizlispor)

Orta Saha Oyuncuları: Hamit Altıntop (Bayern Münih), Volkan Şen, Ozan İpek (Bursaspor), Mehmet Aurelio (Real Betis), Necip Uysal (Beşiktaş), Emre Belözoğlu (Fenerbahçe), Nuri Şahin (Borussia Dortmund), Arda Turan (Galatasaray)

Hücum Oyuncuları: Tuncay Şanlı (Stoke City), Mevlüt Erdinç (Paris Saint Germain), Halil Altıntop (Eintracht Franfurt), Kazım Kazım (Toulouse)


Kadroya baktığımızda ilk olarak göze çarpan 2010 yılının formda takımları Trabzonspor ve Bursaspor'un kadroya gönderdiği futbolcular.. Ama dikkat çekici tercih Hakan Balta'nın yerine Çağlar Birinci ve Caner Erkin tercihleri. Tabi sakatlığından dolayı da böyle bir tercih olmuş olabilir... Ama Galatasaray'da solbek oynarken çok eleştirilen, orta sahaya geçince herkesi kendine hayran bırakan Caner'in solbek olarak çağrılması çok garip. Çağlar'ın durumu ise daha ilginç. Süperlig'in en muhtemel küme düşecek takımında oynayan bir futbolcunun Milli Takıma çağrılması sık rastladığımız bir durum değil. Ama potansiyel olarak baktığımızda Çağlar'ın iyi bir solbek olduğuna inanıyorum. Hatta gerçek solbekler arasından en iyilerinden diyebilirim.Kadroda en dikkat çeken ayrıntılardan biri de Beşiktaş'ın sadece 19'luk Necip Uysal'la milli takımda temsil edilecek olması. Sahi Necip milli takımlık bir performans sergiledi mi, yoksa potansiyelinden dolayı 1-2 yıl içinde orta sahamızın değişmez elemanı olması olasılığı gibi bir şey söz konusu olduğu için alışması adına mı kadroya dahil edildi onu bilemedim ama neyse. Necip'i daha iyi tanıyanlar veya performasını takip edenler beni aydınlatırlarsa sevinirim...Necip dışında Kazım tercihi de soru işareti benim için. Keza vasat bir performans sergilediği şikar Toulouse'da.

Kadroda görmeyince şaşırdığım futbolcular kısmına pek isim sığdıramıyorum açıkçası. Belki Mehmet Topal, belki Tunay Torun, belki de Sinan Bolat.. Başka isim gelmiyor aklıma. Sinan Bolat demişken artık ona da milli formayı giydirelim de her an Belçika'ya gider korkusu yaşamayalım (: Her ne kadar Milli takım tercihini Türkiye'den yana kullanmış olsa da belli olmaz, çelerler aklını falan, yetenekli ve gelecek vaadeden bir futbolcumuzu daha kaybetmeyelim...

Sonuç itibariyle sıradan bir hazırlık maçı olacağı için Honduras'la kadronun pek de önemi yok. Hiddink'in takımını kimlerden oluşturacağı adına ilk ipucularını yaz döneminden sonra görmeye başlarız muhtemelen. Merakla bekliyorum gerçekten. Bakalım Fatih Terim'in ''ben kendi takımımda kendi oyuncularımla oynarım'' felsefesinin ürünü olan milli takımımız nasıl bir yapıya bürünecek?

Not: Mevkilerine göre sınıflandırma TFF'nun resmi sitesinde açıklanan bildiride yapılmış..

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yapmak için üye olmak gerekmiyor. Vallahi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Copyright © 2010 AcademyLion