Keblinger

Keblinger

Biri bir şey demiş:

Artık eş zamanlı olarak buradayım:

http://jesusyavuz.tumblr.com


(jesusyavuz)

Cm Efsaneleri #1 Evandro Roncatto

| 20.2.10
Oynamayanımız yoktur menajerlik oyunlarını. Kendi adıma gerçekte yaşayıp rüyalarıma bile girdiğini söyleyebilirim (: 03/04 ise vazgeçilmezimdir. İşte bu oyunlarda favorilerimiz olmuştur her daim, her başında olduğumuz takıma transfer etmişizdir onları. Ucuz maliyetli ve ilerde çok pahalı yıldızlar olan gençlerdir bunlar da çoğunlukla. İşte bu yazı dizisinde 03/04'te yıldız olan bu oyuncuların, geleceğin yıldızlarının şimdiki durumlarına göz atacağız.

İlk oyuncumuz oyunda herkesin sevgilisi olmuş gol makinesi Evandro Roncatto... İsmi gibi futbolu da muhteşemdi oyunda, maç başına 2-3 gol-asist ortalamasıyla oynardı. Keza bende de 57 maçta 76 gol 32 asist gibi birşey yapmıştı.Peki noldu Roncatto'ya?

Futbola Brezilyanın Guarani takımında başlayan Roncatto parlamasını 2003 yılında yaptı.
Fifa U19 turnuvasında en iyi ikinci oyuncuya verilen 'Silverball' ödülünü aldı. 'Goldenball' ödülünün sahibi ise Cesc Fabregas'tı. Daha sonra coğu Brezilyalı futbolcu gibi Avrupa kariyerine Portekiz topraklarında başladı ve 2007 yılında Belenenses'e transfer oldu. Herkes onun burda yapacağı patlamayla kısa zamanda büyük kuluplerin gözdesi olacağını tahmin ederken 54 maçta sadece 4 gol atarak hayal kırıklığı yarattı ve 2009/2010 sezonu başında yine başka bir Portekiz kulübü olan Ferreira 'ya imza attı. Burdaki 7 maç/0 gol lük performanstan sonra bu devre arasında Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden Ermis Aradippou FC'ye transfer olan Roncatto 4 maçta 1 golle oynuyor şu sıralar. Böylece 23 yaşındaki futbolcu en büyük hayal kırıklıkları listesinde başlardaki yerini sağlamlaştırdı...

Soyadı: Roncatto
Isim: Evandro
Doğum Tarihi: 24.05.1986
Takma adı: Evandro
Boyu: 182
Uyruk: Brezilya, İtalya
Pozisyon: Forvet
Kulüp: Ermis Aradippou FC ( GKRY)


2003'ten bir gol:
0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yapmak için üye olmak gerekmiyor. Vallahi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Copyright © 2010 AcademyLion