Keblinger

Keblinger

Biri bir şey demiş:

Artık eş zamanlı olarak buradayım:

http://jesusyavuz.tumblr.com


(jesusyavuz)

Transfer Kazanı # Yasin Pehlivan

| 20.5.10
Başarısız geçen bir sezonun ardından transfere hızlı başlayan Galatasaray'ın Veli Kavlak atağından bahsetmiştim. İsmi gündemde olan bir diğer isim de Veli'nin Rapid Wien'den takım arkadaşı Yasin Pehlivan...

Henüz Rapid Wien'in U19 takımındayken piyasa yapmaya başlamış genç ortasaha oyuncusu. Sonrasında da  Avusturya milli takımına kadar yükselmiş haliyle ve şimdiye kadar 8 defa terletmiş büyüdüğü ülkenin formasını. Henüz 21 yaşında olmasına rağmen düzenli olarak kulübünün formasını giymekte keza A takıma yükseldiği 2009 yılından beri 36 maçta ter dökmüş ve 2 güzel gol kaydetmiş Viyanalı Türk.

Yasin ile ilgili sözlerime başlarken Milli takımımız için büyük bir kayıp olduğunu belirtirsem, yeteneğini ya da transferi durumundaki memnuniyetimi kolayca dile getirmiş olurum herhalde. Oyuncu yetiştiremediği için Brezilyalı devşiren yurdum yönetici ve antrenörü kendi evlatlarımızı nasıl bu kadar kolayca kaptırabiliyor ellere, aklım almıyor bir türlü. Önce Gökhan İnler sonra da Yasin Pehlivan. Milli takımın ortasaha rotasyonuna kolayca girebilecek iki oyuncudan yoksunuz şu anda. Yazık... Neyse konumuz bu değil şimdi, Yasin'den söz etmek lazım biraz. Klişe olacak biraz ama öncelikle söylenmesi gereken şey; tüm gurbetçi oyuncularımızda olduğu gibi ve özellikle de kendi mevkisi için çok daha önemli olan fondamental eğitimini harika almış olması. Bir ortasaha oyuncusundan ne beklerseniz yapabilecek kapasitede bir oyuncu görünümünde Yasin. Daha çok defansif görev üstlenmesine rağmen oyunu iki yönlü de oynayabilen bir oyuncu ki Rijkaard'a böylesi lazım olsa gerek Zeki ve teknik bir oyuncu olmasının yanı sıra nerede ne zaman duracağını bilen, hava hakimiyeti makul derecede iyi olan, ilk hamle ve sezgi yeteneği yüksek, iyi şutlar çıkarabilen bir oyuncu. Bunun yanı sıra hızı ve attığı milimetrik pasları da bir hayli takdir kazandırmış kendisine takım içinde. Zaten 21 yaşında milli takıma düzenli olarak çağırılması da bundan olsa gerek.

Avrupa'da kendisini izleyen hatrı sayılır kulüpler olsa da yüzde %80 bitmiş bir transfer gözüyle bakılabilir. Bazı yerlerde resmileştiği ve 5 yıllık mukavele iddaaları da var ama transferde imza atılmamışsa dedikodudur. Bekleyip göreceğiz. Umarım takıma kazandırılır...

Yasin Pehlivan'ın 14 Mart 2009'daki Kapfenberg maçında Rapid adına attığı ilk profesyonel golü...

2 yorum:

Adsız at: 17 Ocak 2013 06:50 dedi ki...

Тhіѕ design iѕ incгedіble!
Υоu obvіously know hoω to keeρ a reаԁеr amused.
Betweеn your wit and youг videos, Ι
was almost moνed to stаrt mу οwn blog
(well, almost...НaHa!) Wonԁeгful job. Ӏ really еnјoyed whаt you had tο
say, and more than that, how you presented іt.
Toо cool!

Feel free tο visit my ωeblog :: office football pool square grids
Feel free to surf my webpage :: pool square grids and brackets

Adsız at: 8 Mart 2013 19:09 dedi ki...

We аre a group of vοluntеers and opеning a brand
new sсhemе іn our community. Υоur websitе offerеd
us with useful infοrmation to work on. You've performed a formidable task and our entire community will probably be thankful to you.

Here is my blog post - wedding dresses

Yorum Gönder

Yorum yapmak için üye olmak gerekmiyor. Vallahi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Copyright © 2010 AcademyLion