Keblinger

Keblinger

Biri bir şey demiş:

Artık eş zamanlı olarak buradayım:

http://jesusyavuz.tumblr.com


(jesusyavuz)

Zizinho & Oğulları

| 3.6.10
Futbol dünyasında iki Zizinho biliyorum. Biri 1950 dünya kupasında müthiş performans gösterdiği söylenen, Pele'nin 'gördüğüm en iyi futbolcu' diye lanse ettiği Brezilyalı ünlü futbolcu, ki bizim onunla işimiz yok. Diğeriyse Galatasaray'lı Geovanni'nin(21), Barcelona'lı Jonathan'ın(20) ve America de Mexico'lu Eder'in(26) babası olan ve 80'li yıllarda Meksika liglerinde top koştursa da pek namından söz ettirememiş Zizinho lakaplı Brezilyalı futbolcu Gerardo Dos Santos. Mevzubahis olan şahs-ı muhterem de kendisi oluyor zira.
Zizinho'nun pek kariyerli bir futbolculuk hayatı olmamış olsa da büyük oğlu Eder dışında kalan iki küçük oğlu geleceğin yıldız adaylarından sayılıyor. Ee hal böyle olunca da çok fazla el üstünde tutuyor oğullarını Zizinho. En başta oğullarının Brezilya Milli takımında forma şansı bulamayabileceğini düşünerek onlara milli takım tercihini Meksika'dan yana kullandırttı. Bu kararında da haklı olduğunu görmesi pek geç olmadı aslında. Keza Geovanni de Jonathan da henüz 17 yaşında milli takıma düzenli çağrılan futbolcular oldular. Hatta Jonathan henüz kariyerinde resmi bir maça çıkmamışken 5 kez milli takım formasını giydi bile şimdiden. Buraya kadar her şey pek de anormal değil aslında. Asıl anormal olan kısım son bir haftadır yaşanıyor...
Şöyle ki; Afrika 2010'da mücadele edecek takımlardan biri olan Meksika'da teknik direktör Javier Aguirre 23 kişilik kadroya Jonathan'ı almadı. Bunu yapınca da Zizinho inanılmaz sert bir tepki vermiş ve oğluna haksızlık yapıldığını, onu bir daha asla milli takıma göndermeyeceğini söylemiş. İlginç. İki tane oğlunu gönderiyor diye kendi takımı sandı galiba koskoca bir ülkenin milli takımını... Yaptıkları bununla da kalsa iyi, birkaç gün önce de bir açıklama daha yapmış ve Geovanni'nin milli takımda mutsuz olduğunu, Jonathan'ın gitmesinden dolayı kendini iyi hissetmediğini ve dolayısıyla Meksika'yla Afrika'ya gitmeyebileceğini belirtmiş. Nazikçe tehdit etmiş yani... Tamam hali hazırda Meksika'nın en önemli ismi oğlun olabilir ama bir ülke milli takımının böyle bir olaya göstereceği tölerans ne kadar olur, nasıl bir tepki verilir düşünmesi lazım. Keza Geovanni'yi hala geleceğin yıldız adaylarından biri diye lanse ediyorsak milli takımdaki performansından dolayıdır. Yoksa iki senedir kulüplerde öyle ahım şahım bir şey yapmışlığı yoktur kendisinin. Zizinho'nun da bunu iyi düşünmesi ve biraz daha saygılı olması gerektiğini düşünüyorum ama asıl merak ettiğim Meksikalı yetkililerin nasıl bir tepki vereceği... Zira çok şımarmış bu Zizinho, bir şeyler yapsalar iyi olur :)

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yapmak için üye olmak gerekmiyor. Vallahi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Copyright © 2010 AcademyLion