Keblinger

Keblinger

Biri bir şey demiş:

Artık eş zamanlı olarak buradayım:

http://jesusyavuz.tumblr.com


(jesusyavuz)

Sabri Sarıoğlu'na Dair..

| 14.1.12

Sabri Sarıoğlu...  Altyapıdan ilk çıktığı zamanların Hagi'siydi resmen. Adına methiyeler diziliyor, övgülerin arkası kesilmiyordu. Alakasızdı ama öyleydi işte. Sonra zaman geçti, onlarca oyuncu, hoca geçip gitti bizim deli oğlan formasını terletmeye devam etti Galatasaray'da. Fena da gitmiyordu hani bir ara, sanırım 2008de şampiyonluğa koşarken Galatasaray, ciddi şekilde Fiorentina, Milan dedikoduları çıktı hakkında. Sonraki yıllarda da yine Bordouex, Juventus gibi kulüpler için de adı geçti mi? Geçti vallahi. Milli takımın da gediklilerindendi. Hele ki Gökhan Gönül'ün sakat sakat ligde oynaması sonucu gidemediği Avrupa Şampiyonası'nda gösterdiği performans birçoğumuz için tatmin ediciydi. Lahm'ı haşat ettiği Almanya maçı zihinlerimizdedir herhalde. Hoş sonra Lahm hayallerimizi yere gömen isim olmuştu ama yine de Sabri fena değildi işte. Sevmeyeni de vardı elbette ama şimdi ki gibi şamar oğlanı olmamıştı Samsunlu. Enerjikti, hırslıydı, iyi niyetliydi ve üstüne üstlük potansiyel vardı. Hızlıydı, kondisyonu, fizik gücü yüksekti, zamanla pozisyon bilgisi de kazanıyordu vs... Ama 2008'den sonra Galatasaray'da da Milli Takım'da da işler ters gitmeye başlayınca küfürlerin odağındaki isimlerden biri olmaya başladı Sabri. Sabır gösterilen zamanlar geride kalıyordu çünkü Sabri büyüyordu. Keza şu an 27 yaşında kendisi. Yani bir futbolcunun olgunluk dönemi dediğimiz yaşlarda. Neyse efendim Sabri'nin olduğu takımlarda işler ters gitmeye başladıktan sonra, Sabri'nin yerini bulmayan ortaları, taca çıkan vucut çalımları, tek kişilik baraja çarpan frikileri çok çok göze batmaya başladı. Bu meseleler dillendikçe de başkaları(!)  kendisine malzeme kaynağı yaptı şimdi ki nam-ı değer kaptanımız Sabri'yi, Galatasaray'ın kaptanı Sabri'yi! Artık saygısızca videolara konu olan, sanal alemde ve özellikle sosyal paylaşım sitelerinde sürekli geyiği yapılan bir futbolcu konumuna büründü. Google'da Sabri Sarıo yazmaya kalmadan ikinci önerilen arama kelimesi ' Sabri Sarıoğlu komik' oluyor mesela. Son olarak da geçen haftaki Samsunspor maçıyla son noktaya ulaştı tepkiler. İşler böyle oldu Sabri için. Evet aynen böyle...Peki nedir asıl mesele?

Ben söyleyeyim efendim. Sabri Sarıoğlu, meziyetleri sınırlı fakat yine de TSL'de kalbur üstü bir oyuncudur. Özellikle formda olduğu dönemlerde bunu göstermiştir. En büyük sıkıntılarından biri ne yazık ki 'formsuzken çekilmez olan futbolcu tipleri'nden biri olması. Orta konusunda da sıkıntıları mevcuttur, ama şut konusunda bunu kabul etmem arkadaş. Elbette her vurduğunu doksana keser diye bir iddiada bulunmuyorum ama itin götüne de sokulacak bir yanı yoktur, çok da güzel golleri mevcuttur. Teknik kapasitesi çok yüksek değildir ama 90. dakikada kendi ceza sahasından topu alıp yaklaşık 70 metre top sürüp, adam geçip, kalecinin üstünden aşırtma gol atacak kadar da fizik ve teknik kapasitesi vardır. Öyle ya da böyle bir dönemin  tek altyapı meyvesidir Galatasaray için. Hazır Galatasaray demişken de, adam gibi adam, deli gibi Galatasaraylıdır Sabri. İyi yüreklidir, saftır, Anadolu çocuğudur lan işte, niye bu kadar dalga geçiyoruz. Götüyle top kontrol eden Volkan'ı unutuyoruz da bir kere tek kişilik baraja top çarptırdı diye yıllardır dilimizden düşürmüyoruz bu adamı? Evet tamam Eboue ile kıyaslanmaz oyunu ama bu adamla iki şampiyonluk gördük biz, Türkiye kupası aldık, Avrupa 3.sü olduk. Evet kaptanlık meziyettir,Sabri'de de noksandır o meziyet ama adamdır işte. Sabri'den de daha Galatasaraylı var mıdır o takımda? Ya da Sabri'den daha eski? Ayhan, Aykut ve Sabri'dir takımın eskisi. Hayır tamam Sabri'ye tepki gösterilmesini kabul edeyim diyeyim, ee peki aldığı paradan başka bir şey düşünmeyen, yeni gelin gibi nazlanan, deplasmanlardan kaçan, Volkan Demirel'e küfür edip kendi stadımızda ondan koşarak kaçan adam aldığında o kaptanlık bandını niye kimse tepki göstermedi? Neden bir Samsun maçında berbat oynadığında hemen asıp kesiyoruz da 2 aydır ilk defa sahaya çıkıyor diye düşünmüyoruz. Bazen cidden anlamıyorum. Anlasam da anlatamıyorum belki de. Burada da üç-beş karaladık ama hadi bakalım...

p.s: Sabri Sarıoğlu hayranı değilim. Hatta bir Sabri geyiği videosuna bu blogda da yer vermiştim. Ama sadece yer vermiştim o da fikri çok yaratıcı bulduğumdandı, asıp kesecekler için şimdiden açıklama yapmak istedim.

Bu arada Sabri'den goller... Özellikle ilk videoya dikkat...

1 yorum:

{ selaminko } at: 14 Ocak 2012 12:23 dedi ki...

sabri candır.

Yorum Gönder

Yorum yapmak için üye olmak gerekmiyor. Vallahi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Copyright © 2010 AcademyLion