Keblinger

Keblinger

Biri bir şey demiş:

Artık eş zamanlı olarak buradayım:

http://jesusyavuz.tumblr.com


(jesusyavuz)

Ruhu Yakalama Peşinde || Gidenler

| 18.7.11
         Evet önce Fatih Terim'in bahsettiği daha sonra da Nike'ın konseptinine yansıttığı ''Ruh'' meselesini hepimiz çok uzun bir süredir dillendiriyoruz aslında. Şu 2000 ruhunu yakalamak için bi hacıya hocaya gitmediğimiz kaldı herhalde bunca zaman. Şimdi yine aynı çaba var ama bu defa işin öncülüğünü bu işi en iyi yapabilecek adam yapıyor. Fatih Terim. Ve yine aynı şekilde o ruhla büyük başarılar elde eden, Hasan-Tafarel-Davala üçlüsü ve de Tugay Kerimoğlu takımın bir parçası hali hazırda. Ee doğal olarak bunların ardından bizler de geçen sezonu tarihten olamasa da anılarımızdan silip yeni sezonun heyecanı içerisinde bulduk kendimizi. Bu heyecanı da ilk olarak transfer döneminde yaşıyoruz tabi ki.

          Takımdan bir çok ismin gönderileceği malumdu, zira bir şeylerin değişmesi gerekliydi. Neill, Insua, Kewell, Barış ve Zapata kopan ilk halkalar oldular. Devamı ise dün geldi. Mustafa Sarp, Serdar Eyilik, Okan Derici, Mehmet Batdal, Pino, Musa Çağıran ve Serkan Kurtuluş gidenlerin ikinci partını oluşturuyor. Eyilik kiralık olarak Karşıyaka'ya imza attı bile. Sanırım Serkan, Musa ve Okan da yine kiralık olarak başka takımlara gönderilir diğerlerine de kendilerine kulüp bulmaları söylenir.
                                      
          Gidenlere baktığımda kendi adıma üzüldüğüm kimse yok. Ama Aydın Yılmaz'ın hala ve hala şans buluyor olması inanılır gibi değil. Bunu da değerlendiremezse diyecek söz kalır mı bilemiyorum. Ayhan Akman da gitmesi beklenen ama yine de takımda kendine yer bulan isimlerden oldu ve de bu beni pek şaşırtmadı zira Terim takımda tecrübeli oyuncu eksiği hissediyor olmalı. Ama tabi Almanya kampı sonrası yine gidenlerin olabileceğini de yine hocadan duyduk. Aykut, Aydın ve de Ayhan gitmesi en yüksek ihtimalli oyuncular desek yanılmayız sanırım ama bekleyip göreceğiz. Liverpool maçına kadar transferlerin biteceğini ve takımın son halini alacağını açıkladı Ali Dürüst ama bu geçiştirme söylemlerini yönetim olarak yapıyorlar sürekli. Adnan Polat'ın da çok yaptığı gibi...

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yapmak için üye olmak gerekmiyor. Vallahi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Copyright © 2010 AcademyLion