Keblinger

Keblinger

Biri bir şey demiş:

Artık eş zamanlı olarak buradayım:

http://jesusyavuz.tumblr.com


(jesusyavuz)

Mega Objektif(!) Rıdvan Dilmen

| 3.10.10
Daha 2. dakikasında sezonun en ucuz penaltısına kurban giden Galatasaray, hemen ardından yediği 2. gole de engel olamayınca maçı çevirmeyi başaramadı ve 7. haftada 4. yenilgisini aldı. Hoş bu mağlubiyeti sakın haksız penaltıya bağladığım düşünülmesin ama bunun önemli bir sebep olduğunu da gözardı edemeyiz. Vel hasılı kelam hakem hatalı, bazı futbolcular da çok katkısız kalınca 3 puanı Karabük'te bırakıp geldi Galatasaray. Ama bunun medya taraından tekrar bir kötü gidişe başlangıç olarak gösterilmesi ve takımın, oyuncuların lig için yetersiz gösterilip adeta Anadolu takımı hivayetine sokulması akıl alır gibi değil. Soğuyorum tvden medyadan her geçen gün. Napalım artık, maçı izleyip kapatalım mı televizyonu?

Maçlardan sonra bir çoğumuzun olduğu gibi benim de kumandamın yolu Ntvspor'a düşer, bir de Rıdvan Dilmen'e bakarım ne diyor diye. Keza Rıdvan Dilmen piyasadaki birçok spor yazarına göre daha objektiftir gözümüzde. Esasında bulunduğu programın konsepti gereği de öyle olmak zorundadır. Kendi takımı Fenerbahçe konusunda bazen kendini tutamasa da diğer takımlar için  doğru teşhisleri mevcuttur. Fenerbahçe iyiyken çok mutlu olup takımı yere göğe sığdıramazken, bir kötü gidişte de takım eleştirmekten geri kalmaz ve bu böyle gitmez, bu bunu yapsın şu bunu yapsın der durur. Tabi bu kısım beni ilgilendirmiyor çünkü ben sadece Galatasaray maçlarından sonra bakarım ne dediğine. Her baktığım programda da daha bir soğuyorum Dilmen'den. Hele ki son programdaki yorumlarından sonra... Koskoca Galatasaray kadrosundaki oyuncuları 'bu; bu kadarlık oyuncu, şu, bu kadarlık oyuncu' diye lanse edip durdu. Tamam takımın oynadığı futboldan biz de memnun değiliz, oyuncuların performansından da. Hatta ben de beğenmem Mustafa Sarp'ı, Gökhan Zan'ı yahut da sağ kanatta Barış Özbek'i. Ama unutmayacaksın ki sende Anelka, Alex varken Barış'la şampiyon oldu bu takım. Zira Selçuk Şahin de Mustafa Sarp'tan daha iyi futbolcu değildir. Cristian dediğin, geçen sene bir çok maçta çirkeflik yaratan futbolcun formda bir Cana'nın yanına bile yaklaşamaz. Cristian'a, Selçuk Şahin'e Marsilya'da kaptanlık verirler mi de sen Cana'ya bu kadarlık oyuncu diyorsun? Ne yani şimdi tek tek oyuncularımızı mı kıyaslayalım. Sana göre Fenerbahçe maç kazandığında hele ki 2-3 fark attığında kadrodaki oyuncuların Türkiye'nin en iyisi değilmi Rıdvan Dilmen? Ama son 3 sezondur nerede bu süper yetenekli ''bu kadarlık'' tan fazla oyuncuların?

Tekrar söylüyorum iyi analizci ve yorumcudur Rıdvan Dilmen. İyi insandır da. Ama fanatiklik onu da bırakmıyor işte, tutamıyor kendini. Adnan Polat'a canlı yayında takındığı tavırlardan sonra yorumlarında da kendini aşması ve olayı fanatikliğe ister istemez vurması onu gözümüz de hadi tekil konuşayım gözümde soğutmuştur. Fanatik diye kimseye kızamazsın ya da takımını yüceltip diğer takımları hor görmesini de kabullenirim insanların ama işi gereği tarafsız olması gereken ve tüm takımları ayırt etmeden yorumlasın diye bir koltuğu oturtulan adamın konuşmlarına, hal ve hareketlerine herkesten çok dikkat etmesi gerekir, bitti.
 
Blog dünyasında vardı zaten 'NONTVSPOR' hareketi ve ben haksız bulurdum ama şimdi haklılıkları ortaya çıkıyor. Bundan sonra da Rıdvan Dilmen'in Ercan Saatçi'den farkı yoktur benim için.

4 yorum:

{ Ozan } at: 3 Ekim 2010 14:45 dedi ki...

objektif diye sunulan bir balon başka birşey değil yarın patlayınca ne olacak bakalım

{ Jesus } at: 3 Ekim 2010 15:40 dedi ki...

Kesinlikle öyleymiş. Adnan Polat'a canlı yayında yaptıklarından sonra zaten çekilmez geliyordu artık daha çekilmez oldu.

Adsız at: 17 Ekim 2010 21:39 dedi ki...

arada bakın ya su siteye 3 hafta oldu aynı ana sayfa

Adsız at: 20 Ekim 2010 22:37 dedi ki...

Hahah artık bırakın şu Fenerbahçe kompleksini ya tamam siz de büyük takımsınız hadi tamam hadi ortadan ikiye çatlayacaksınız dünya basınına çıkıcaz bu gidişle :D

Yorum Gönder

Yorum yapmak için üye olmak gerekmiyor. Vallahi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Copyright © 2010 AcademyLion